Debat i hapur nga Ambasadori i Britanisë së Madhe ET. z. Ruairi O’Conell

    Debat i hapur nga Ambasadori i Britanisë së Madhe ET. z. Ruairi O’Conell     


    Ambasadori i Britanisë së Madhe ET. z. Ruairi O’Conell vizitoi sot Fakultetin Juridik me ç’rast u prit nga Dekani i Fakultetit Prof. Ass. Dr. Haxhi Gashi. Dekani e falënderoi ambasadorin për gatishmërinë e tij që të vizitoj fakultetin dhe zhvillimin e një debati të hapur me studentë në fushën e sundimi të ligjit në bashkëpunim me rrjetin ballkanik për gazetari hulumtuese BIRN. Debati me studentë u zhvillua në gjykatoren e fakultetit kur moren pjesë një numër i madh i studentëve. Ambasadori O’Conell u përgjigj në një numër të madh pyetjes të cilat vinin nga studentët e interesuar. Debati ishte transmetuar në mënyrë të drejtpërdrejtë nga portali kallxo.com dhe ishte moderuar nga znj. Jeta Xharra. 


    AmbasadoriAnglez2.jpg

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
2829 30 31123
4 567 8910
111213 14 151617
18192021222324
2526272829301
2345678