Dekani i Fakultetit pret studentët pjesëmarrës në garën ndërkombëtare VIS

  Dekani i Fakultetit pret studentët pjesëmarrës në garën ndërkombëtare VIS Dekani I Fakultetit Juridik, Prof. Ass. Dr. Haxhi Gashi dhe Prodekani Prof. Ass. Dr. Besfort Rrecaj kanë
  pritur sot grupin e studentëve të fakultetit pjesëmarrës në garën ndërkombëtare në fushën e së drejtës
  ndërkombëtare tregtare VIS në Vjenë. Në këtë garë kanë marrë pjesë mbi 300 ekipe nga universitetet
  anë e mbanë botës. Studentët u shoqëruan nga asistentet e fakultetit znj. Donika Qerimi dhe znj. Dafina
  Buqaj të cilat njëherëish kanë punuar ngushtë me studentët për përgatitje dhe pjesëmarrje në këtë garë.
  Dekani uroi studentët për paraqitje dinjitoze dhe arritshmëri të lartë duke u renditur në mesin e 32
  ekipeve finaliste. Për këtë arritje, Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” u premtoi ndarjen
  e mirënjohjeve në emër të universitetit në një ceremoni e cila pritet të organizohet ditëve në vijim.
  Fakulteti Juridik dhe Rektorati i universitetit u zotuan se në të ardhmen do të mbështesin më shumë
  edhe në aspektin financiar pjesëmarrjen e studentëve në ngjarje të tilla të rëndëishme.
   

Arkiva e lajmeve

«nëntor»
MaEnPrShDi
3031 12 345
67 8 9 101112
1314 1516 171819
20212223242526
27282930123
45678910