Studentët e Fakultetit Juridik marrin pjesë në konferencën rajonale për lirinë e shprehjes

    Studentët e Fakultetit Juridik marrin pjesë në konferencën rajonale për lirinë e shprehjes Studentët e Fakultetit Juridik po marrin pjesë në konferencën e organizuar nga Këshilli i Evropës me temën Reinforcing Judicial Expertise on Freedom of Expression and the Media in South East Europe e cila po mbahet në Zlatibor të Serbisë. Qellimi i kësaj Konference dhe këtij programi është përfitimi i njohurive të ndryshme që kanë të bëjnë me implementimin e Konventes Evropiane për të Drejtat e Njeriut respektivisht, lirisë së shprehjes dhe përmisimi i gjendjes së respektimit të lirisë së shprehjes në regjion.
    Në këtë konferencë po marrin pjesë edhe studentët nga vendet tjera fqinje si Shqipëria, Maqedonia, Bosna e Hercegovina, Mali i Zi dhe Serbia. Fakulteti Juridik është duke u përfaqësuar nga studentët: Miftar Salihi, Taulant Hajdari, Flutur Mustafa, Elda Maloku dhe Besart Tasholli. Në kuadër të Konferencës po organizohen ligjërata nga Profesorë të njohur të Universiteteve Evropiane dhe punëtori në lidhje me lirinë e shprehjes, kufijtë e shtrirjes së saj dhe mbrojtja gjyqësore.

     

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
2829 30 31123
4 567 8910
111213 14 151617
18192021222324
2526272829301
2345678