Dekani i Fakultetit Juridik Prof.Dr.Haxhi Gashi priti sot përfaqësues të Ambasadës Hungareze në Kosovë

    Dekani i Fakultetit Juridik Prof.Dr.Haxhi Gashi priti sot përfaqësues të Ambasadës Hungareze në Kosovë Përfaqësues të Ambasadës Hungareze në Kosovë bashkë me Dekanin Csaba Törő e Dr.Zsolt Csaba Kovács u pritën sot nga Dekani i Fakultetit Juridik Prof.Dr.Haxhi Gashi për t’u njohur me programet e studimeve Master dhe PhD.Në takim të dyja palët u shprehën të gatshme edhe për bashkëpunime të tjera në të ardhmen.
    Njëkohësisht, në Gjykatoren të Fakultetit Juridik u mbajt takimi informues para studentëve duke i njoftuar ata më për së afërmi me programet e bursave që ofron Qeveria Hungareze për studentët.

     

Arkiva e lajmeve

«korrik»
MaEnPrShDi
25 26272829301
2 3 45678
910 1112131415
16 17 18 19202122
23242526272829
303112345