Fakulteti Juridik Organizon Konferencën me Rastin e 10-të Vjetorit të Hyrjes në Fuqi të Kushtetutës së Republikës së Kosovës

   Më 14 Qershor 2018, në Fakultetin Juridik do të mbahet një konferencë me titull “Kushtetuta e
  Kosovës: 10 Vjet pas Hyrjes në Fuqi”, ku do të diskutohen proceset e rëndësishme juridike
  kushtetuese derisa Kosova përpiqet që të tejkalojë tranzicionin e saj. Në hapjen e kësaj
  konference do të marrë pjesë Ambasadori i Shteteve te Bashkuara të Amerikës në Prishtinë E.
  T. Greg Delawie ndërsa, paneli kryesor do të përbëhet nga profesorë dhe ekspertë të fushës:
  Prof. Dr. Enver Hasani, Prof. Dr. Arsim Bajrami dhe Prof. Dr. Hajredin Kuçi. Punimet e
  konferencës do t’i hapë Dekani i Fakultetit Juridik Prof. Asoc. Dr. Haxhi Gashi.

  Për më shumë shihni agjendën në vegzën si më poshtë:

  Agenda (Click here)

  Agjenda (Kliko këtu)
   

Arkiva e lajmeve

«dhjetor»
MaEnPrShDi
26 272829 30 12
3 45 678 9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456