Ligjeratë me Prof. Terry Beitzel, Qendra për Paqe Globale Mahatma Gandhi Universiteti James Madison

  Ligjeratë me Prof. Terry Beitzel, Qendra për Paqe Globale Mahatma Gandhi Universiteti James Madison Ligjeratë me Prof. Terry Beitzel, Qendra për Paqe Globale
  Mahatma Gandhi Universiteti James Madison

  Në Gjykatoren e Fakultetit Juridik, të hënën (02.12.2019) duke filluar nga ora 10:00 do të
  mbahet ligjëratë në gjuhën angleze nga Prof. Terry Beitzel, profesor në Qendrën për Paqe Globale
  Mahatma Gandhi, Universiteti James Madison, me një përvojë mbi pesëmbëdhjetë vjeçare ne
  fushën e drejtësisë tranzicionale dhe të drejtave të njeriut, i cili do ligjërojë lidhur me temën "The
  Challenges and Opportunities of Transitional Justice" duke prekur çështje të rëndësishme rreth
  drejtësisë tranzicionale pastaj duke shtjelluar shtyllat e drejtesisë tranzicionale, me fokus të veçantë
  në komisionet e së vërtetës dhe pajtimit.
   

Arkiva e lajmeve

«dhjetor»
MaEnPrShDi
2526 2728 29301
2 3 4 5678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345