NJOFTIM /

  Siç është e ditur viti i ri akademik fillon tradicionalisht me 1 Tetor.Edhe këtë vit Dita e Orientimit të Studentëve të Rinjë do të mbahet në kuadër të UP-së ku dhe organizohet pritja solemne për studentët duke filluar nga ora 10:00 në Kampusin e Bibliotekës Kombëtare ku do jenë prezente të gjitha njësitë akademike.  Ndërsa , pritja e studentëve të rinjë në Fakultetin Juridik bëhet në ora 14:00 në Amfiteatrin e Madh ku fjalë rasti do të mbajë Rektori i Universitetit të Prishtinës Prof.Dr.Marjan Dema dhe Dekani i Fakultetit Juridik Prof.Dr.Haxhi Gashi si dhe përfaqësuesi i studentëve.  Urime për një vit të mbarë akademik  Nga Dekani

  Prof.Asoc.Dr. Haxhi Gashi
   

Arkiva e lajmeve

«maj»
MaEnPrShDi
272829 30123
456 7 8 910
111213 1415 1617
1819 2021222324
25 262728293031
1234567