Studentët e Fakultetit Juridik nisen drejt Universitetit të Harvardit

  Studentët e Fakultetit Juridik nisen drejt Universitetit të Harvardit Studentët e Fakultetit Juridik pritet të udhëtojnë nesër në drejtim të SHBA-ve për të marrë pjesë
  në garën ndërkombëtare të organizuar nga Universiteti i Harvardit e njohur si Harvard National
  Model United Nations (HNMUN). Në këtë garë do të marrin pjesë studentë nga e mbarë bota.
  Me këtë rast, studentët u pritën në dekanat nga Prodekani për Çështje Mësimore Prof. Ass. Dr.
  Besfort Rrecaj i cili i uroi ata për këtë aktivitet dhe njëherit i motivoi që të paraqiten sa më mirë
  duke marrë parasysh që në këtë gara ata përfaqësojnë vetën si student por edhe Fakultetin Juridik
  të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”. Studentët udhëhiqën nga Prof. Ass. Dr. Remzije
  Istrefi dhe Ass. Dafina Buqaj të cilat kanë punuar mjaft shumë me studentët e përzgjedhur në
  përgatitjen e rasteve dhe paraqitjen e qëndrimeve sa më profesionale në kuadër të garës. Me këtë
  rast, studentët do të kenë mundësi që të krijojnë rrjete profesionale dhe të vizitojnë qendra të
  rëndësishme shkencore dhe hulumtuese për zhvillimin e karrierës së tyre.
   

Arkiva e lajmeve

«korrik»
MaEnPrShDi
25 26272829301
2 3 45678
910 1112131415
16 17 18 19202122
23242526272829
303112345