Studentët e Fakultetit Juridik tregojnë sukses të jashtëzakonshëm në garën më të madhe botërore në fushën e drejtësisë

  Studentët e Fakultetit Juridik tregojnë sukses të jashtëzakonshëm në garën më të madhe botërore në fushën e drejtësisë  Studentët e Fakultetit Juridik tregojnë sukses të jashtëzakonshëm në garën më të madhe botërore në fushën e
  drejtësisë

  Ekipi i studentëve të Fakultetit Juridik, mori pjesë në garën “Willem C. Vis International Arbitration Moot” në
  Vienë të Austrisë. Këtë vit, garuesit tanë arritën sukses të jashtëzakonshëm duke u kualifikuar për fundet finale
  eliminuese të garës dhe duke lënë kështu më shumë se 320 Universitete prapa tyre.

  Gara “Willem C. Vis International Arbitration Moot” është gara më e madhe në drejtësi, e njohur botërisht si
  “Olimpiada e Drejtësisë”. Këtë vit në këtë garë morën pjese 380 Universitete nga e gjithë bota.

  Ekipi i sivjetëm, i cili u trajnua nga stafi akademik i Fakuletit Juridik - Dr. Vjosa Osmani dhe Dr. Donikë Qerimi -
  përbëhej nga Levik Rashiti, Yll Sadiku, Vlera Rexha, Gerta Ragipi, Zgjim Mikullovci dhe Donika Bunjaku.

  Studentët janë mbështetur nga Fakulteti Juridik respektivisht Dekanati duke përfshirë organizimin dhe mbështetjen
  financare, e poashtu ka kontribuar edhe Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH për
  të cilën ju jemi mirënjohës.
   

Arkiva e lajmeve

«gusht»
MaEnPrShDi
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678