TAKIM ME MINISTREN E DREJTËSISË

    TAKIM ME MINISTREN E DREJTËSISË Dekani së bashku me prodekanët pritën sot Ministren e Ministrisë së Drejtësisë znj. Albulena Haxhiu. Në takim u bisedua për bashkëpunimin reciprok në mes Fakultetit Juridik dhe Ministrisë së Drejtësisë në fusha të ndryshme; të legjislacionit, bashkëpunimi për grupe profesionale, punën praktike për studentë dhe mundësi tjera të bashkëpunimit me qëllim të rritjes së kapaciteteve profesionale. Ministrja theksoi se ka zgjedhur pikërisht Fakultetin Juridik që ta vizitoj ndër institucionet e para për të zgjeruar bashkëpunimin duke ditur rëndësinë e këtij Fakulteti në edukimin ligjor dhe përgatitjen e juristëve për tregun e punës. Gjatë takimit u dakordua që të vazhdohet me takime për të konkretizuar fushat dhe modelet e bashkëpunimit.
     

Arkiva e lajmeve

«prill»
MaEnPrShDi
303112345
67 89101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910