Zv. Presidenti i Parlamentit Evropian mbajti nje ligjeratë në Fakultetin Juridik

  Zv. Presidenti i Parlamentit Evropian mbajti nje ligjeratë në Fakultetin Juridik  Zv. Presidenti i Parlamentit Evropian mbajti nje ligjeratë në Fakultetin Juridik

  Në kuadër të vizitës së tij në Prishtinë, zv. Presidenti i Parlamentit Evropian z. Rainer Wieland
  mbajti një ligjeratë në Fakultetin Juridik me temën “BE: Dje, Sot, Nesër”. Me këtë rasti z.
  Wieland hapi diskutimin mbi etapat e ndryshme nëpër të cilat ka kaluar BE, duke u fokusuar në
  sfidat e së kaluarës, së tashmes dhe perspektiva e kësaj organizate unike ndërkombëtare. Ndër të
  tjerash, z. Wieland diskutoi edhe për proceset e rëndësishme nëpër të cilat po kalon rajoni dhe
  Kosova, duke përfshirë liberalizimin e vizave dhe procesin e normalizimit të marrëdhënieve
  ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.
  Zv. Presidenti i PE-së ishte shoqëruar nga Rektori i Universitetit të Prishtinë “Hasan Prishtina”
  Prof. Dr. Marjan Dema si dhe Dekani i Fakulteti Juridik Prof. Dr. Asoc. Haxhi Gashi.
   Wiener_2.jpgWiener_3.jpg

Arkiva e lajmeve

«qershor»
MaEnPrShDi
27 2829 30 3112
3456 7 89
10111213 141516
1718 19 20 212223
24 252627282930
1234567